Haberler

7 KİŞİLİK LEXUS TÜRKİYE’DE SATIŞTA

Lexus, SUV sınıfında yer alan 7 kişilik RX L modelini Türkiye’de satışa sundu. Lexus markasının Avrupa’daki ilk yedi kişilik SUV modeli olarak öne çıkan RX L, kendi kendini şarj eden hibrit motor seçeneğiyle 174 bin 200 Euro’dan başlayan fiyatlarla Türk kullanıcısıyla buluştu.

En arka koltukta oturanların da konforlu seyahat etmesi için geniş yaşam alanı sunan RX L, Lexus’un işçilik kalitesine ve Omotenashi misafirperverliğine bağlı kalarak üretildi. Elektrikli olarak kontrol edilebilen arka koltuklar, tek bir düğmeyle açılabiliyor veya katlanabiliyor. Standart olarak sunulan deri döşeme, üçüncü sıra koltuklar için yer alan yeni üç bölgeli klima sistemiyle en arkada oturan yolculara da bağımsız bir kontrol sunuyor.

Uzayan gövdesine rağmen aracın manevra kabiliyetinin korunduğu söyleniyor. RX L, standart versiyona göre 110 mm daha uzadı ve içeride herkesin rahatça seyahat edebileceği bir alan oluşturuldu. Tasarım değişiklerinin yanı sıra eklenen yeni koltuklarla birlikte RX L, beş koltuklu RX’in dinamik sürüşünü ve donanım seviyesini de aynı şekilde sunuyor. RX 450hL’de kendi kendini şarj eden hibrit sistemi, 3.5 litrelik V6 benzinli motoru, elektrikli motorla birleştiriyor. 313 HP güç üreten sistem, hem performanslı hem de verimli bir sürüş sunacağa benziyor.

RX 450hL, Lexus’un E-Four dört çeker sistemini kullanıyor. Arka aksa yerleştirilen elektrik motoru, virajlarda gerçekleştirilen hızlanmalarda daha çabuk ve geliştirilmiş hızlanma tepkileri getiriyor. Ön ve arka tekerlekler arasında yapılan tork dağılımıyla mümkün olan en iyi çekiş performansının elde edilmesini sağlıyor.

 

Leave a reply