Haberler

DS3 Crossback’e EuroNcap’ten 5 yıldız

Teknolojik detaylarına öne çıkan DS 3 Crossback, Euro NCAP testini başarıyla tamamladı. DS tarafından önemsenen detaylara gösterilen özen ve verimli teknoloji kullanımı sayesinde hem yolcular hem de trafikteki diğer paydaşlar için gerekli aktif ve pasif güvenlik seviyesi sunuluyor.

Bu segmentte yeni olan donanımlara sahip DS 3 Crossback, 2018 yılında devreye alınan yeni Euro NCAP test kriterlerinden bu yana yeni bir rekora imza attı. DS 3 Crossback; yetişkin yolcu korunması için %96, çocuk yolcu korunması için %86 ve sürüş yardım sistemleri için %76 puanı aşan premium B-SUV modeli oldu. Yetişkin yolcu koruması için %96 puan tüm segmentlerdeki Fransız otomobiller arasında tamamen yeni bir seviye oluşturuyor.

Türkiye ürün gamındaki tüm DS 3 Crossback versiyonlarında 85 km/sa hıza kadar çalışan acil durum fren destek sistemi (Aktif Güvenlik Freni), aktif şerit takip yardımcısı ve hız sınırı yardımcısı sistemleri ve karanlıkta sürüş güvenliğine yüksek katkısı olan DS MATRIX LED VISION farlar standart olarak sunuluyor. Ayrıca çalışma hız aralığını 140 km/sa hıza yükselten, kısıtlı görüş koşullarında da yaya ve bisikletlileri de algılamayı sağlayan gelişmiş aktif güvenlik freni, aktif kör nokta yardımcısı, trafik levhaları tanıma sistemi ve DS DRIVE ASSIST ve Seviye 2 yarı otonom sürüş sistemi de isteğe bağlı olarak sunuluyor..

 

Leave a reply