Haberler

LEXUS CENEVRE’DE YENİ UX MODELİNİ TANITTI

Lexus, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeniliklerini tanıttım. Marka tarihinin ilk kompakt crossover modeli UX’in dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

UX, sürücü odaklı kokpiti ve geniş iç hacmiyle öne çıkıyor. Lexus’un UX modeli, 2019’un başından itibaren satışa sunulacak.

Ali Haydar Bozkurt –YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE CEO

Cenevre’de Lexus’un yeni modelleri hakkında açıklama yapan Bozkurt, “Lexus’un dünya prömiyerini gerçekleştirdiği UX modeli marka adına yeni ve büyük bir öneme sahip. Hibrit versiyonunun olması da UX’in daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor. Haziran’da Türkiye’de olacak RX L ise, 7 koltukla standart modelden daha uzun ve daha büyük bir yaşam alanına sahip. Cenevre’de tanıtılan otonom teknolojisine sahip LF-1 konsepti ise, fütüristik tarzıyla Lexus’un ne kadar vizyoner bir yaklaşıma sahip olduğunu gösteriyor” dedi.

Lexus UX’de iki farklı motor seçeneği sunulacak

Birçok teknik yeniliği bir arada sunan UX, aynı zamanda Lexus’un yeni global mimarisi GA-C’nin kullanılacağı ilk model oldu. Lexus, önümüzdeki yıl satışa sunulacak UX modelinde konvansiyonel ve hibrit olmak üzere iki farklı seçenek sunacak. Yeni geliştirilen ve yüksek termal verimliliğe sahip 2.0 litrelik benzinli motor, yeni “direct shift CVT” şanzımanla eşleştiriliyor. Yeni dördüncü jenerasyon hibrit UX ise yakıt ekonomisini artıran daha güçlü bir elektrik motoruna sahip. Lexus’un yeni crossover’ı benzinli UX 200 ve hibrit UX 250h model isimleriyle satışa sunulacak. 178 HP’lik sistem gücüne sahip olan UX hibrit versiyonunda ise, 4×2 ve 4×4 çekiş seçenekleri olacak.

UX’in alüminyum jantları ise, dünyanın ilk aerodinamik tasarımıyla üretilen jantları olduğu iddia ediliyor, hem frenlerin soğuk kalmasını sağlıyor hem de rüzgar direncini azaltıyor.

Tagslexus

Leave a reply