Haberler

NISSAN Juke 1 Milyon Üretim Adedine Ulaştı

Juke, satışa sunulduktan 8 yıl sonra Nissan Sunderland Tesislerinde 1 milyon üretim adedine ulaştı. Kendine özgü tasarımıyla bilinen Nissan Juke, bir dizi iç ve dış kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Üretim ve satış rakamlarıyla başarılı Qashqai’nin izinden giden Juke, tüm seçenekler ve olası kişiselleştirme kombinasyonları sayesinde, 23 binden fazla versiyonda sunuluyor.

Nissan Sunderland Tesislerinde üretilen 1 milyonuncu Nissan Juke; Tekna donanım paketi ve çok sevilen Vivid Blue renge sahip.

Nissan Avrupa Üretim, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Satın Almadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin Fitzpatrick yapmış olduğu değerlendirmede: “1 milyon barajına ulaşmak her model için önemli bir mihenk taşıdır. Nissan Juke 8 yıl önce tanıtıldığında gerek tasarımı gerekse de kullanım özellikleriyle daha önce benzeri görülmemiş özelliklere sahipti ve yeni bir segment yarattı. Bugün gelinen noktada 1 milyon üretim adedine ulaşmış durumdayız ve Juke segment lideri olarak pozisyonunu korumaya devam ediyor. Yapılan iyileştirme ve sunulan kişiselleştirme seçenekleriyle 2018 modelinin 2010 yılında ilk kez hattan çıkan Juke kadar popüler olduğunu görmek müthiş.”

1 milyon adetlik üretim performansına 2012 yılında üretimine başlanan sportif versiyon Juke Nismo da dahil. İstatistiklere göre gerek iç mekan gerekse de dış tasarım anlamında Juke müşterilerinin öncelikli tercihi siyah olurken Nissan Juke, 2017 yılında Avrupa’da 95 bin adetlik satış performansına imza attı.

 

Leave a reply