Haberler

Skoda Superb Yenilendi

Tasarım ve teknolojik olarak daha da geliştirilerek yenilenen Superb, Ekim ayında Türkiye pazarındaki yerini alacak. Superb, üçüncü jenerasyonunda şarjlı hibrit versiyonuyla da satılacak.

Yenilenen Superb, yeni teknolojilere, daha keskin tasarıma ve daha sofistike bir kabine sahip. Full LED Matrix farların yanı sıra birçok yeni teknoloijyle donatılan modelin özellikle ön bölümünde güncellemeler yoğun bir şekilde yer alıyor. Yeniden tasarlanan ön tamponla birlikte aracın uzunluğu artırıldı. Superb 625 litrelik bagaj kapasitesine sahip. Daha keskin ön farların yanı sıra arka bölümde de, LED farlarla birleşen yatay krom detayları dikkat çekiyor. Aynı zamanda Superb’in arkasında logo yerine ‘ŠKODA’ yazısı yer alıyor. Opsiyonel ambiyans aydınlatmasının bir parçası olarak LED ışıklandırmalar, kapılar açıldığında zemine ‘ŠKODA’ yazısını yansıtabiliyor. Yenilenen Superb’de yeni 18 ve 19 inç alaşım jantlar, yeni renkler ve bir dizi yeni kişiselleştirme seçenekleri sunulacak.

Skoda Superb’de altı motor seçeneği ve 10 farklı motor/şanzıman kombinasyonu sunulacak. Dizel motorlar arasında 120 BG’lik 1.6 litre TDI, 150 BG’lik 2.0 TDI ve 190 BG’lik 2.0 TDI seçenekleri yer alacak. Diğer yandan benzinli motor seçeneklerinde giriş seviyesinde 150 BG’lik 1.5 TSI, 190 BG’lik 2.0 TSI ve 272 BG’lik 2.0 TSI motorlar sunulacak. Otomatik şanzıman olarak ise 7 ileri DSG çift kavramalı tercih edilebilecek.

Leave a reply