Haberler

V Weekend MOTORING Festivali Gerçekleşti

Hafta sonunda binlerce kişi, yollarda nadir görülebilen egzotik otomobillerden klasiklere, off-road araçlarından motosikletlere kadar pek çok motorlu aracı görmek ve doyasıya eğlenceli bir festival yaşamak için V Weekend Motoring’e koştu. Intercity İstanbul Park’a gelen ziyaretçiler, festivalde yer alan otomobil ve motosiklet şovları, DJ performansları, drift gösterileri ve ödüllü yarışmalarla eğlence dolu saatler geçirdiler.

Festivalin düzenlendiği Intercity İstanbul Park’ın 2 bin 200 dönümlük alanında otomobil ve motosiklet markalarının tanıtım stantlarının yanı sıra otomobil ve motosiklet kulüplerinin sergilediği eşsiz koleksiyonlar da büyük beğeni ve hayranlık topladı. Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilen “V Weekend Motoring’de” off-road garaj ve kulüplerinin sergilediği benzersiz araçlar da otomobil tutkunlarının dikkatini çekti.

V Weekend Motoring festivali etkinlikleri öncesinde düzenlenen toplantıda konuşan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Bir yıldır sözünü ettiğimiz festival günü geldi. Ama tabi bu arada 1 yılda ülkemizde çok şey değişti. Müstesna günler yaşıyoruz. Böyle zamanlarda moral ve motivasyon çok şey değiştirir. Biz de fuarcılık anlayışını değiştirecek bir festivale imza atıyoruz. Otomotiv sektöründeki hemen hemen tüm markaların katıldığı festivalimizde fuarcılık yaklaşımını statik sergilemeden canlı sergiye dönüştürdük. Ancak biz bu işin startını verdiğimizde bütün otomobil markaları bizim kadar gönüllü bir şekilde katılımcı olacaklarını söylemişlerdi. Ne var ki pazar koşulları o kadar hızlı değişti ki bütün markaların aramızda olması mümkün olmadı. Birlikte çok iyi çalıştığımız pek çok marka festivalimize katıldı. Onun için çok mutluyuz. Katılmayanları anlıyoruz, neşeleri yok. Ama bu gibi koşullarda iletişimi kesmemek lazım, sonuçta her markanın işi araç satmak. Burası tüm markalar için bir fırsattı. Katılmayanlar, ücretsiz olarak modellerini sergileyebilir ve satışlarına destek olabilirlerdi” dedi.

V Weekend adının nereden geldiğini de açıklayan Ak, şunları söyledi: “Bu festivalin adını, önümüzdeki seneden itibaren daha büyük ve uluslararası bir festival olacağı için V Weekend Motoring olarak koyduk. V Weekend’deki V harfi Vural’ın V’si değil, İngilizcedeki velosity kelimesinin baş harfi ve aynı zamanda hızın da sembolü. Intercity İstanbul Park nihayetinde bir yarış pisti ve sürat ile hız vaz geçilmezlerimizden. Özetle velocity’nin V’sini İngilizce’deki haftasonu kelimesiyle birleştirdik.

Yüzlerce aracın bir arada bulunduğu festivalde eğlence de unutulmadı. DJ performansları, simülatörler, drift ve akrobasi gösterileri, seminerler, ödüllü yarışmalar ve çocuk alanlarında eğlenceli anlar geçirildi. Tam bir aile festivali havasında geçmiş olan etkinliklerde Intercity Silver Cup, Intercity Gold Cup Cup ve Caterham araçların yarıştığı Intercity Platinum Cup yarışlarının 5’inci ayağı da gerçekleştirildi.  V Weekend Motoring kapsamında yer alan Intercity İstanbul Park Pist Günleri de yapıldı.

Leave a reply