İzlenimler

YENİ YILIN İLK SAYISINDA NELER VAR?

Dergimizin 236. yeni yılın ise ilk sayısının kapak konusu birazdan okuyacağınız paragrafta sizlere açıklanacak.

Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde basılı yayınımızda birazcık değişiklikler gözünüze çarpmıştır. Yeni yılın ilk sayısında gelen en büyük değişiklik ise, İngiliz meslektaşlarımız tarafından gerçekleştirildi. Her sene başında hazırladığımız “eCoty” yani “Evo Yılın Otomobili” konusu bu sene daha farklı bir biçimde ele alındı. Artık “en iyi” unvanına layık görülen farklı otomobilleri konu alan formata dönüşmesi, yine İngiliz meslektaşlarımız  tarafından 10 farklı kategori doğmasıyla oluştu. süpermini, hot hatch, sportif sedan, süper sedan, coupe, SUV, GT, spor otomobil, süperspor ve hypercar kategorilerilerinde en iyiler seçildiği Ocak sayısı, görselliği bol bir şekilde sizleri karşılıyor.

Vazgeçilmez “brifing” bölümümüzde birbirinden farklı modeller göze çarparken, yırtıcı bir LMP yarışçısı olmak için, yol otomobili olarak üretilen ve adını efsanevi Formula 1 pilotundan alan McLaren Senna sizleri selamlıyor.

Sonrasında gerçekten etkilenmek isteyeceğiniz yeni bir SUV; Lamborghini Urus, işinizi kolaylaştıracak detaylı bilgileri ile ayaklarınıza seriliyor.

Dünya çapında birçok motor sporları alanı için lastik üreten Pirelli‘nin WRC’ye dönme kararı üzerine fabrikalarını ziyaret ediyoruz. Sizlere de aktaracaklarımız var…

Geleceğin mobilite çözümleri ve otonom teknolojileri üzerine yoğun çalışmalar yapmaya devam eden BOSCH firmasının Otomotiv Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Tunçdöken ile keyifli bir röportaj yapıyoruz.

Sonrasında işler sokaklarımızda görmeye alışkın olduğumuz otomobillere geldiğinde ise, Yunanistan’dan bir Dacia lansmanı ile sizlere sesleniyoruz. Karşınızda yepyeni bir Duster!

Lizbon semaları bizi ağırlarken, Ford’un ülkemizdeki SUV ürün gamına eklenecek 3. aile üyesi ile tanışıyoruz. Derken İskandinavların önlenemez güzelliği Volvo XC40 ile Barcelona’da bir yemek yiyoruz. Tanışıyoruz. Kaynaşıyoruz.

Ülkemiz yollarında gerçekleştirdiğimiz izlenimler köşemizde sizi ilk olarak “özgürlük” karşılıyor. Bir roadster bizim için kesinlikle sloganımızda yer alan özgürlük tanımını karşılıyor. Mazda Mx5’in platform ikizi Fiat 124 Spider ile izlenimlerini Bahadır Bektaş sayfalarımıza taşıyor.

Tam bir roadster’a adapte olmuşken, otomobil referans noktası Mercedes Benz S 400 d yorgunluğunuzu alacak konforu ile sizlere ulaşıyor.

Segmentinde elini daha da güçlendiren ve abilerinden pazar payı çalmaya kararlı yeni Volkswagen Polo’nun, 1.0 TSi motoru ile izlenimlerini Emrecan Yıldırım bizlere aktarıyor.

Sınıf liderlerinden konu açılmışken, segmentinin yaratıcısı niteliği taşıyan ve ufak bir makyaj operasyonu geçiren Nissan Qashqai, egemenliğini sürdürmenin yollarını sayfalarımıza taşıyor.

Peugeot’nun 2014’te “Yılın Otomobili” seçilen kompakt hatchback modeli 308, makyajlı yüzü ve yeni üst donanım paketiyle yoluna devam ederken sayfalarımıza hızlıca uğruyor.

İzlenim köşemizin son küçük şekeri ise, yılların ikonik otomobili ve gökyüzüne açılan özgürlüğü ile Fiat 500 C oluyor. Siz birbirinden dolu içeriklerimizi okurken Alp Emre Göksel’in objektifi sayfalarımızı süslemeye devam ediyor.

ve son olarak yeni formattaki 10 farklı “en iyi” ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Keyfini çıkarın. Yeni yılın ilk sayısı ile hepinize hayalinizdeki otomobille keyifli sürüşler yapabileceğiniz, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir 2018 diliyoruz.

Evo Ocak Sayısı tüm seçkin bayilerde ve Turkcell Dergilik’te satışta!

Leave a reply