Haberler

550 HP’lik MASERATI Levante GTS Tanıtıldı

İlk olarak Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gösterimi yapılan Maserati Levante GTS, Levante Trofeo’dan sonra ailenin en güçlü versiyonu olacak.  GTS’in 3,8 litrelik çift turbo beslemeli benzinli V8 ünitesi, 550 BG güç ve 730 Nm torku, 8 ileri vitesli otomatik ZF şanzıman ile dört tekerleğe birden aktarabiliyor. Los Angelas’ta gösterilen GTS, Bianco Alpi gövde rengi, spor koltukları, siyah dikişleri ile kontrast yapan kırmızı deri iç mekân ve 22 inçlik Orione jantları ile dikkat çekti.

Levante GTS’in tasarımında göze çarpan, ‘Black Piano’ paketi, alüminyum F1 vites kolları, spor pedallar, özel gösterge paneli grafikleri, Maserati saat kadranı, ışıklı kapı eşikleri ve krom gövde eşikleri modelin sportif tasarımını daha da öne çıkarıyor. Levante GTS, Quattroporte GTS’de yer alan güç ünitelerinin güncellenmiş versiyonu olan ve yeniden tasarlanan 6,250 d/d’da 550 BG güç ve 2.500-5.000 d/d’da 730 Nm tork üreten 3,8 litrelik çift turbolu V8 motorla güçlendiriliyor. Levante GTS’in en yüksek hızı saatte 292 km/s iken, Levante GTS, 100 km/s hıza 4.2 saniyede ulaşıyor. Yeni Levante GTS, opsiyonlu donanım olarak Full Matrix LED farlarla alınabiliyor.

Levante GTS’te standart olarak sunulan Full Premium deri döşeme, spor koltuklar ve pedallar ile 14 hoparlörlü Harman Kardon Audio sistemi var. Levante GTS’de diğer Levanteler gibi 8,4 inçlik dokunmatik ekran yer alıyor. Bluetooth, uydu navigasyon, Apple CarPlay ve Android Auto’yu da destekliyor. Start/ Stop işlevini devre dışı bırakan düğme artık her menüden anında erişim için ana ekran çubuğunda görüntülenebiliyor. Tüm Levante versiyonlarında kullanılan sekiz ileri ZF otomatik şanzıman ile donatılan Levante GTS’in kullancısı ayrıca sürüş yüksekliğini bağımsız olarak orta konsoldaki yükseklik ayar tuşundan değiştirebildiği gibi farklı sürüş modlarını seçerek de ayarlayabiliyor.

Levante GTS sürekli değişken Q4 Akıllı Dört Teker Çekiş sistemine sahip. Levante GTS’nin Brembo monoblok kaliperler ile donatılan fren sistemi ise arkada 330 mm x 22 mm havalandırılmış delikli disklere sahip hareketli alüminyum kaliperleri dikkat çekiyor.

Leave a reply