Haberler

Seat’in Yeni Amiral Gemisi Tarraco

Seat’ın yeni SUV’u Tarraco, adını tarihi ve kültürel bir merkez olan Akdeniz şehri Tarragona’dan alıyor. Tarraco ismi sosyal medyada #SEATseekingName yarışmasının final aşamasına katılan 140 binden fazla kişinin oyuyla seçildi. Seat’ın Martorell tesislerinde tasarlanıp geliştirilen ve Wolfsburg’da üretilen yeni araç, firmanın SUV ürün atağında son aşamayı temsil ediyor ve yeni Seat modellerinin gelecek tasarım dili hakkında bir ipucu veriyor. Markayı yeni bir müşteri segmentine de dahil edecek olan Tarraco’nun marka imajının güçlenmesinde önemli bir etkiye sahip olması bekleniyor.

Yeni Seat Tarraco, Ateca ve Arona’nın en büyük kardeşi olarak Seat’ın SUV ailesinde yerini alıyor. Tarraco, 5 veya 7 koltuklu şekilde tercih edilebiliyor. Yeni model, Style ve Xcellence olmak üzere iki donanım seçeneğiyle satışa sunulacak.

Yeni Tarraco’nun dünya genelinde 2019 yılının başında piyasaya sunulduğu andan itibaren Seat için kilit bir rol oynayacağı ön görülüyor. Ocak ve Ağustos ayları arasında, dünya genelinde 383.900 araç teslim ederek geçen yılın aynı dönemine göre % 21.9 artış gösteren Seat, yeni SUV’u Tarraco ile firmanın bir süredir yükselen satışlarının daha da artması hedefleniyor.

Seat başkanı Luca de Meo, markanın son zamanların en büyük ürün atağında olduğunu, ilk büyük SUV modelimiz olan yeni Seat Tarraco’nun firmanın geleceğinin bir parçasını oluşturduğunu ve her müşterinin ihtiyaçlarını karşıladığını belirtiyor.

Tarraco, MQB-A uzun aks mesafesi, Volkswagen Grubu’nun en yeni teknolojisi ve büyük SUV’un temelini oluşturan platform üzerinde can buluyor. Tarraco’nun tüm motor seçeneklerinde turboşarj ve start-stop teknolojileri mevcut. Aracın benzinli ve dizel olmak üzere 150 HP ile 190 HP güç üreten motor seçenekleri bulunuyor. Benzinli motor seçenekleri; 150 HP güç üreten altı vitesli manuel şanzımanlı 1.5 litrelik TSI motor ve 190 HP güç üreten yedi vitesli DSG otomatik şanzımanlı 2.0 litrelik TSI motordan oluşuyor. Dizel seçenekleri ise 2.0 litre hacme sahip 150 HP ve 190 HP motorlardan oluşuyor ve tüm 2.0 litre motor seçenekleri 4Drive sistemi ile sunuluyor. Yeni Seat Tarraco’nun Türkiye’de ilk etapta, 1.5 litrelik TSI motor ve DSG otomatik şanzımanlı versiyonu ile sunulması planlanıyor.

Yeni Seat Tarraco’da Şerit Takip Asistanı ve bisiklet/yaya algılama özelliğini içeren Ön Bölge Asistanı gibi iyi bilinen sistemler Avrupa’da standart olarak sunulurken; Kör Nokta Tespit Sistemi, Trafik İşareti Algılama, Trafik Sürüş Asistanı, ACC (Adaptif Hız Sabitleme Sistemi), Far Asistanı ve Acil Durum Asistanı, opsiyonel donanımlar arasında. Yeni Seat Tarraco, 4.735 mm uzunluğu ve 1.658 mm yüksekliği ile geniş bir iç mekana sahip olduğunu gösteriyor.

Yeni Seat Tarraco’nun Koyu Kamuflaj, Oryx Beyaz, Reflex Gümüş, Atlantic Mavi, Indium Gri, Titanium Bej, Derin Siyah ve Urano Gri olmak üzere sekiz renk seçeneğiyle sunulması planlanıyor.

Dünya genelinde, satışlarına 2019 başı itibariyle başlanacak olan yeni Seat Tarraco’nun Türkiye’de 2020 yılının ilk çeyreğinde Seat Yetkili Satıcılarında yerini alması planlanıyor.

Leave a reply