Haberler

Yeni Ford Focus Londra’da Tanıtıldı

1998’de ilk modelinin satışa sunulmasından itibaren Avrupa’da yaklaşık 7 milyon, dünya çapında ise 16 milyondan fazla satılan Ford Focus yenilendi.

Yeni Focus’un motor seçenekleri arasında 1.0l EcoBoost ve yeni 1.5l Ecoboost motorlar yer alıyor. Ayrıca ilk kez Focus Active adında crossover bir modeli de görücüye çıkarıldı.

Ford’un gelişmiş yeni turbo şarjlı EcoBlue dizel motorları, düşük devirde daha yüksek güç, daha fazla tork ve daha uzun yol yapan sürücüler için geliştirilmiş yakıt verimliliği ve iyileştirme sağlamak üzere tasarlandı. Yeni 1.5 litre EcoBlue, 95 PS ve 120 PS güçle 300 Nm tork, beş kapılı model için öngörülen 91 g/km CO2 değerleriyle sunuluyor. 2.0 litre EcoBlue motor, 150 PS ile 370 Nm tork ve beş kapılı model için öngörülen 112 g/km CO2emisyonu sağlıyor.

Yeni 1.5 litre EcoBlue motor, yenilikçi teknolojileri ile ön plana çıkıyor:

Ford’un yeni sekiz vitesli otomatik şanzımanı yakıt verimliliğini daha da iyileştirmek ve istenilen performans sunmak için tasarlandı. 125 PS 1.0 litre EcoBoost, 150 PS 1.5 litre EcoBoost, 120 PS 1.5 litre EcoBlue ve 150 PS 2.0 litre EcoBlue motorları ile şu özellikler sunuluyor:

  • Vites geçiş zamanlamalarını optimize etmek için bireysel sürüş stillerini değerlendiren Adaptif Vites Planlaması. Sistem, yokuş yukarı ve aşağı eğimleri ve sert virajları tespit edebiliyor ve vites değiştirmeyi daha kararlı, ilgi çekici ve rafine sürüş deneyimine göre ayarlayabiliyor.
  • Sürekli akıcı vites geçişleri için debriyaj basınçlarının ayarlanmasına yardımcı olacak araç ve çevre bilgilerini değerlendiren Adaptif Vites Geçiş Kontrolü. Teknoloji ayrıca sürüş stiline uyacak şekilde kesintisiz vites geçişini de ayarlayabiliyor.

Leave a reply