Haberler

Yeni Ford Transit ve Custom Türkiye’de

Ford, Transit ve Custom’ı müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yeniledi. Havacılık ve uzay sanayisinin bilgisayar destekli tasarım çalışmalarından yararlanılarak geliştirilen yeni Ford Transit, yük kapasitesi artırılırken, optimize edilen 2.0 litre EcoBlue dizel motoru ve segmentte bir ilk olarak hibrit teknolojisiyle daha çevreci ve verimli yakıt tüketiyor.

Ford’un yolcu taşımacılığındaki iddialı modeli Tourneo Custom ve yük taşımacılığına yönelik modeli Transit Custom modelleri ise yeni eklenen 2.0 litre 185 PS EcoBlue Upgrade ve EcoBlue Hibrit motor seçenekleriyle yakıt verimliliğini iyileştirirken, binek araçlarda sunulan gelişmiş sürücü destek teknolojileriyle sürüş konforunu arttırıyor.

Ford ticari araç ailesinin sevilen üyeleri Transit ve Tourneo & Transit Custom, daha fazla verimlilik, teknoloji, konfor ve güvenlik sunan yeni teknoloji ve donanımlarla yenilendi.

Yeni Ford Transit, optimize edilen 2.0 litre EcoBlue dizel motor ve segmentte bir ilk olarak hibrit teknolojisiyle yakıt verimliliği sunuyor. 2.0 litre EcoBlue dizel motor minibüs versiyonlarında EcoBlue 170 BG güç ve 405 Nm tork sunuyor. Kasım 2019 itibarı ile de daha güçlü EcoBlue Upgrade 185 BG versiyonu ve 2020 yılının ilk çeyreği ile de arkadan çekişli modeller için yeni 10 vitesli otomatik şanzımanı ticari araç müşterileriyle buluşturuyor.

Yeni Ford Transit’in şık dış tasarımında daha yüksek, daha iddialı üç çubuklu ızgara ile yeniden tasarlanan alt ön tampon yer alıyor. Basit, sesli komutlar veya sekiz inç dokunmatik ekranda parmak hareketleriyle kullanılabilen Ford’un SYNC 3 bilgi ve eğlence sistemi gibi teknolojiler de sunuluyor.

Transit’te Elektrik Destekli Direksiyonu (EPAS) ve 180⁰ Görüş Sağlayan Ön ve Arka Kamera Sistemi gibi detaylar da bulunuyor. Sürücü destek teknolojileri arasında Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcısı gibi özellikler de yer alıyor.

Transit sürücüleri, ilk kez Seçilebilir Sürüş Modları arasından seçim yaparak sürüş performansını koşullara adapte edebilecek. Seçilebilir sürüş modları değişken yol şartlarına uyacak şekilde Normal, Eko ve Kaygan modlarından oluşuyor.

Yeni Transit’in minibüs versiyonu Ecoblue 170 BG motor seçeneğiyle, Van versiyonu ise Ecoblue 130 BG ve 170 BG motor seçeneklerinin yanı sıra yeni Ecoblue Hibrit 170 BG* ve Ecoblue Upgrade 185 BG* motor seçenekleri ile de satışa sunuluyor. Kamyonet versiyonu ise Ecoblue 170 BG ve Ecoblue Upgrade 185 BG* versiyonları ile müşterileri bekliyor.

Yeni Ford Tourneo ve Transit Custom daha fazla güç ve hibrit teknolojisi sunuyor. Tourneo Custom motor seçenekleri arasına, dokuz yolcu ve yük taşırken daha uyumlu performans ve daha yüksek çekiş gücü için 415 Nm torka sahip yeni EcoBlue Upgrade 185 BG motor seçeneği eklenirken, 2.0 litre EcoBlue motor ile birlikte 170 BG, 130 BG ve 105 BG güç seçenekleri sunulmaya devam edilecek.

Segmentte ilk olan Hibrit versiyonun Kasım 2019’da satışa sunulması planlanıyor.

Yeni Ford Transit 113.800 TL’den, Ford Transit Custom Van 118.300 TL’den, Transit Custom Kombi 148.000 TL’den, Tourneo Custom ise 164.700 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarıyla Ford Yetkili Satıcıları’nda.

* Kasım 2019 itibarıyla satışa sunulacak versiyonda yer alacaktır.*
* Mart 2020 itibarıyla satışa sunulacak versiyonda yer alacaktır.

Leave a reply