Haberler

Yeni Jeep Renegade Türkiye’de

Jeep’in ilk kez 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı kompakt SUV modeli Renegade yenilendi. Jeep Renegade, yenilenen haliyle daha dinamik tasarım özelliklerine, yenilikçi teknoloji donanımlarına ve geliştirilmiş güvenlik seviyesine kavuşurken, aynı zamanda yeni motor seçenekleri de sunuyor. Otomobilin yenilenen, Jeep’in sembolü 7 bölmeli ızgarası, yeni tasarımlı farları ile sis farları ve Stop grubu ilk bakışta öne çıkıyor. LED teknolojisi sayesinde geleneksel halojen farlara göre yüzde 50, Xenon farlara göre yüzde 20 daha iyi aydınlatma performansı da sağlıyor. Renegade’in Longitude ve Sport versiyonlarında standart olarak sunulan 16 inç alaşımlı jantların haricinde, Limited ve Trailhawk’taki 17 inç alaşımlı jantlar ile Limited versiyonda opsiyonel olarak tercih edilebilen 19 inç boyutları da dahil, 4 farklı jant seçeneği ise kişiselleştirme olanaklarını artırıyor. Limited ve Trailhawk versiyonlarında sunulan ve otomobilin tasarımına dinamizm kazandıran siyah renkli tavan da Renegade’in yenilenen tasarım ögeleri arasında yer alıyor.

Jeep Renegade’in ön konsolunda donanın versiyonuna göre ebatları farklılık gösteren yeni nesil Uconnect 5-inç, 7-inç ya da  8.4-inç NAV dokunmatik multi medya sistemi, daha güçlü bir işlemci ve geliştirilmiş tepki kapasitesiyle can buluyor. Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu olarak çalışan Uconnect 7-inç ve 8.4-inç NAV sistemleri aynı zamanda kullanıcı arayüzü deneyimini geliştiren çift parmak yakınlaştırma ve “Tut ve Sürükle” ile kişiselleştirilebilir menü ile yüksek çözünürlüklü, kapasitif, tam renkli dokunmatik ekranlarıyla öne çıkıyor.

Renegade’in yeni nesil turbo beslemeli benzinli motorları, 1.0 litrelik 3 silindirli benzinli motor seçeneği, 120 BG güç ve 190 NM tork üretirken, 6 ileri manuel şanzımanla kombine ediliyor. 1.3 litrelik 4 silindirli turbo beslemeli benzinli motor ise 150 BG güç ile 270 NM tork üretirken DDCT çift kavramalı şanzımanla gücünü ön aksa aktarıyor. Bu motorun 180 BG güce sahip versiyonuysa 4 tekerlekten çekiş sistemi ve 9 ileri otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. 1.6 litrelik 120 BG MultiJet II turbo beslemeli dizel motor ise SCR (Seçici Katalitik Konvertör) sistemiyle donatılıyor. 1.6 litrelik motor 6 ileri manuel ya da çift kavramalı DDCT şanzımanla tercih edilebiliyor.

Yeni Jeep Renegade, önden çekişli ya da dört tekerlekten çekişli olarak satışa sunuluyor. 

Leave a reply