Haberler

Yeni T-Roc Cabriolet

Volkswagen, SUV model ailesinin üyelerinden T-Roc’un, Cabriolet versiyonunu ilk kez Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (IAA) tanıtmaya hazırlanıyor.

Volkswagen, ilk olarak 12-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda (IAA) tanıtılacak Yeni T-Roc Cabriolet’i 2020 baharında Avrupa’da pazara sunmayı planlıyor.

T-Roc Cabriolet, Beetle ve Golf’ten sonra klasik yumuşak tavan geleneğini devam ettiriyor. Tam otomatik tavan yalnızca dokuz saniyede açılıyor ve 30 km/s’e varan hıza kadar otomobil hareket halindeyken açılıp kapanabiliyor.Yumuşak tavan, elektromekanik olarak kilitlenebiliyor.

T-Roc Cabriolet’de seyahat eden yolcular, arka koltukların arkasına kadar genişletilebilen devrilmeye karşı koruma sistemiyle korunuyor. Sistem, belirlenmiş bir yanal ivme ya da araç eğiminin aşılması halinde çok kısa bir sürede arka koltukların kafa koyma yerlerinden yukarıya doğru fırlıyor. Buna ek olarak, T-Roc Cabriolet, azami güvenliğin sağlanması için güçlendirilmiş bir ön cam çerçevesi ve diğer yapısal modifikasyonlarla tasarlanmış.

Yeni T-Roc Cabriolet, ‘Style’ ve ‘R-Line’ donanım paketleriyle müşterilerin beğenisine sunuluyor. Style paketin yanı sıra sportif ve dinamik olan paket ise R-Line oluyor. Önden çekişli T-Roc Cabriolet’da, 1.0 lt TSI 115 BG 6 ileri düz vites ve 1.5 lt TSI 150 BG 7 ileri DSG vitesli güce sahip iki benzinli turbo motor seçeneği bulunuyor.

Leave a reply